درباره‌ی دکتر امیر دبیری‌مهر

 باسمه تعالی

 

امیر دبیری‌مهر مدرس و پژوهشگر علوم سیاسی است. او نگارنده صدها مقاله در حوزه سیاست، فرهنگ و جامعه است که اغلب آن‌ها در وب‌سایت او بانام اندیشکده خرد[۱] بازنشر می‌شود.  از دکتر دبیری‌مهر تحلیل‌های سیاسی و بین‌المللی فراوانی نیز به زبان انگلیسی به‌ویژه در مسائل خاورمیانه در سایت‌های انگلیسی‌زبان ازجمله وب‌سایت پرس تی‌وی منتشر شده است.

دکتر دبیری مهر در حال حاضر مدرس و پژوهشگر علوم سیاسی در دانشگاه‌های ایران است و در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی به نهادهای و سازمان‌های ذی‌ربط مشاوره می‌دهد و مجری و ناظر تعدادی از پژوهش‌های ملی در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی و رسانه‌ای است.

سردبیری و اجرای برنامه ای محتوایی رادیو وتلویزیون از سال ۱۳۸۵ به بعد بخشی از فعالیتهای رسانه ای دکتر دبیری مهر است . برنامه هایی مانند گفتگو های چالشی رادیو گفتگو و رادیو ایران و رادیو فرهنگ و برنامه های زاویه و اندیشه جاوید در شبکه چهار سیما . او مدتی  در برنامه بوطیقای رادیو فرهنگ به نقد و بررسی مجلات ایرانی  پرداخت و دو سال هم در برنامه گفتاورد رادیو تهران درباره مسایل مهم کشور با صاحب نظران گفتگو کرد .

دبیر علمی کمیته اطلاع‌رسانی انجمن علوم سیاسی ایران، دبیرکلی اجلاس بین‌الملل مدیریت رسانه، مشاورت شهرداری تهران در حوزه‌های فرهنگی و ارتباطی، مشاورت رادیو و تلویزیون در حوزه امور بین‌الملل و برون‌مرزی ازجمله فعالیت‌های او در سال‌های اخیر است.

تا کنون هفت کتاب از او منتشر شده است  که مهمترین انها عبارتند از:

۱- کتاب مؤلفه‌های فرهنگی گفتمان مقاومت اسلامی در خاورمیانه 

۲- ملک سلطانی و نگین سلیمانی : جستارهایی درباره رسانه و سیاست و امنیت ( تهران : نقد فرهنگ ؛ ۱۳۹۶)

۳- خردمندی و پارسایی : تاملاتی در پیوندهای دین و سیاست و جامعه ( تهران : نقد فرهنگ ؛ ۱۳۹۷)

۴-  فرزانگی و جهانداری : درنگی درباره فرهنگ ، توسعه و روابط بین الملل (تهران : نقد فرهنگ ؛۱۳۹۷)

۵- شاخص‌های ارزیابی نظام رسانه و ارتباطات در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در ۱۴۰۴(تهران : پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات :۱۴۰۰) لینک نسخه الکترونیکی کتاب   

۶- اسلام و دموکراسی در ایران : پژوهشی در سیر مجادلات فقها و روشنفکران درباره نقش آرای مردم در حکمرانی(تهران:نقد فرهنگ ،۱۴۰۰)

کتاب‌ عملیات روانی در جمهوری اسلامی ایران از دیگر آثار اوست. تهیه و انتشار دو شماره از فصلنامه علمی و پژوهشی چشم‌انداز رسانه ملی نیز از  فعالیت‌های علمی و پژوهشی نام‌برده است.

سفرهای مطالعاتی و پژوهشی به دیگر کشورهای جهان در سالهای اخیر بخشی از فعالیتهای مطالعاتی دکتر دبیری مهر است  این سفرها تاکنون به کشورهای عربستان ، اذربایجان ، گرچستان ، عراق ،روسیه ،  ترکیه ؛ هندوستان ، مکریک ، برزیل ، اوگاندا ، تانزانیا و کنیا انجام شده است .

دکتر دبیری مهر در حال حاضر رئیس هیات موسس انجمن اندیشه و قلم است .

وی بعد از بازنشستگی از سازمان صداوسیما و با تاسیس گروه پژوهشی مطالعات و بررسی های سیاسی و رسانه ای اندیشه و قلم مدیرعاملی این موسسه را برعهده دارد.

کلیه هزینه های به روز رسانی و تولید محتوا در اندیشکده خرد هم در سایت و هم در شبکه های اجتماعی ان  بصورت عام المنفعه و غیر انتفاعی انجام می شود و استفاده از مطالب ان با ذکر منبع بلامانع است .اما درصورتی که فرد یا نهادی برای ترویج دانش و علم قصد کمک به اندیشکده خرد را داشته باشد از طریق شماره حساب بالا این کار با نیت ترویج دانش و اگاهی امکان پذیر است . برای ارایه مساعدتهای غیر نقدی هم لطفا از طریق تلفن و ایمیل نوع و نحوه را با ادمین وبسایت درمیان بگذارید

شماره کارت بانکی :

۶۲۷۴۱۲۱۱۸۷۵۸۵۰۴۷

بانک اقتصاد نوین

شماره شبای بانکی :

ir370550017370103840469001


[۱]www.dabirimehr.ir

+ لینک: گالری تصاویر شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر

+ لینک: صفحه شخصی اینستاگرام دکتر امیر دبیری‌مهر

+ لینک: عضویت در کانال تلگرام اندیشکده خرد

+ لینک: ارتباط مستقیم با دکتر امیر دبیری‌مهر در تلگرام

+ لینک: صفحه شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر در شبکه اجتماعی فیس‌بوک

+ لینک: صفحه شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر در شبکه اجتماعی تویتر

+ لینک :دانلود پیشینه علمی واجرایی دکتر دبیری مهر


آدرس‌‌های پست الکترونیک دکتر امیر دبیری‌مهر

(به منظور ارتباط‌گیری خوانندگان محترم وب‌سایت)

info@dabirimehr.ir و dabirimehr@yahoo.com

دکمه بازگشت به بالا