درباره‌ی دکتر امیر دبیری‌مهر

 باسمه تعالی

 

امیر دبیری‌مهر مدرس و پژوهشگر علوم سیاسی است. او نگارنده صدها مقاله در حوزه سیاست، فرهنگ و جامعه است که اغلب آن‌ها در وب‌سایت او بانام اندیشکده خرد[۱] بازنشر می‌شود. وبلاگ اندیشکده خرد[۲] از سال ۱۳۸۳هـ.ش به‌روز می‌گردد. از دکتر دبیری‌مهر تحلیل‌های سیاسی و بین‌المللی فراوانی نیز به زبان انگلیسی به‌ویژه در مسائل خاورمیانه در سایت‌های انگلیسی‌زبان ازجمله وب‌سایت پرس تی‌وی[۳] منتشر شده است. این مقالات در وبلاگ انگلیسی[۴] او نیز خود بازنشر می‌شود.

دکتر دبیری مهر در حال حاضر مدرس و پژوهشگر علوم سیاسی در دانشگاه‌های ایران است و در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی به نهادهای و سازمان‌های ذی‌ربط مشاوره می‌دهد و مجری و ناظر تعدادی از پژوهش‌های ملی در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی و رسانه‌ای است.

سردبیری و اجرای برنامه ای محتوایی رادیو وتلویزیون از سال ۱۳۸۵ به بعد بخشی از فعالیتهای رسانه ای دکتر دبیری مهر است . برنامه هایی مانند گفتگو های چالشی رادیو گفتگو و رادیو ایران و رادیو فرهنگ و برنامه های زاویه و اندیشه جاوید در شبکه چهار سیما . در حال حاضر هم در برنامه بوطیقای رادیو فرهنگ به نقد و بررسی مجلات ایرانی  می پردازد و در برنامه گفتاورد رادیو تهران درباره مسایل مهم کشور با صاحب نظران گفتگو می کند.

دبیر علمی کمیته اطلاع‌رسانی انجمن علوم سیاسی ایران، دبیرکلی اجلاس بین‌الملل مدیریت رسانه، مشاورت شهرداری تهران در حوزه‌های فرهنگی و ارتباطی، مشاورت رادیو و تلویزیون در حوزه امور بین‌الملل و برون‌مرزی ازجمله فعالیت‌های او در سال‌های اخیر است.

کتاب مؤلفه‌های فرهنگی گفتمان مقاومت اسلامی در خاورمیانه و کتابهای

–          ملک سلطانی و نگین سلیمانی : جستارهایی درباره رسانه و سیاست و امنیت ( تهران : نقد فرهنگ ؛ ۱۳۹۶)

–          خردمندی و پارسایی : تاملاتی در پیوندهای دین و سیاست و جامعه ( تهران : نقد فرهنگ ؛ ۱۳۹۷)

–          فرزانگی و جهانداری : درنگی درباره فرهنگ ، توسعه و روابط بین الملل (تهران : نقد فرهنگ ؛۱۳۹۷)

ازجمله آثار اوست که اخیراً در پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات منتشر شده است. کتاب‌های اسلام و دموکراسی در ایران و عملیات روانی در جمهوری اسلامی ایران از دیگر آثار اوست. تهیه و انتشار دو شماره از فصلنامه علمی و پژوهشی چشم‌انداز رسانه ملی نیز از آخرین فعالیت‌های علمی و پژوهشی نام‌برده است.

سفرهای مطالعاتی و پژوهشی به دیگر کشورهای جهان در سالهای اخیر بخشی از فعالیتهای مطالعاتی دکتر دبیری مهر است  این سفرها تاکنون به کشورهای عربستان ، اذربایجان ، گرچستان ، روسیه ، هندوستان ، مکریک ، برزیل ، اوگاندا ، تانزانیا و کنیا انجام شده است .

دکتر دبیری مهر در حال حاضر رئیس هیات موسس انجمن اندیشه و قلم است .

 

کلیه هزینه های به روز رسانی و تولید محتوا در اندیشکده خرد هم در سایت و هم در شبکه های اجتماعی ان  بصورت عام المنفعه و غیر انتفاعی انجام می شود و استفاده از مطالب ان با ذکر منبع بلامانع است .اما درصورتی که فرد یا نهادی برای ترویج دانش و علم قصد کمک به اندیشکده خرد را داشته باشد از طریق شماره حساب بالا این کار با نیت ترویج دانش و اگاهی امکان پذیر است . برای ارایه مساعدتهای غیر نقدی هم لطفا از طریق تلفن و ایمیل نوع و نحوه را با ادمین وبسایت درمیان بگذارید

شماره کارت بانکی :

۶۲۷۴۱۲۱۱۸۷۵۸۵۰۴۷

بانک اقتصاد نوین

شماره شبای بانکی :

ir370550017370103840469001


[۱]www.dabirimehr.ir

[۲]www.dabirimehr.blogfa.com

[۳]www.presstv.ir

[۴]www.dabirimehr.blogspot.com


+ لینک: گالری تصاویر شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر

+ لینک: صفحه شخصی اینستاگرام دکتر امیر دبیری‌مهر

+ لینک: عضویت در کانال تلگرام اندیشکده خرد

+ لینک: ارتباط مستقیم با دکتر امیر دبیری‌مهر در تلگرام

+ لینک: صفحه شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر در شبکه اجتماعی فیس‌بوک

+ لینک: صفحه شخصی دکتر امیر دبیری‌مهر در شبکه اجتماعی تویتر

+ لینک :دانلود پیشینه علمی واجرایی دکتر دبیری مهر


آدرس‌‌های پست الکترونیک دکتر امیر دبیری‌مهر

(به منظور ارتباط‌گیری خوانندگان محترم وب‌سایت)

info@dabirimehr.ir و dabirimehr@yahoo.com

دکمه بازگشت به بالا