یادداشت‌ها و مقالات شخصی

همیشه شعبون یک بار هم رمضون

رضا خجسته رحیمی در سرمقاله مجله اندیشه پویا شماره ۸۳ نوشته :

«اگر روز اول سال نو مخصوص سخنرانی های ذهنی درباره نقشه ی پیشرفت و شکوفایی کشور است روز دوم سال را ای کاش می شد برای سخنرانی های عینی درباره کشوری گذاشت که در حال شکوفایی نیست کشوری که نفس مردمانش با تورم به شماره افتاده و دخل و خرجش تناسبی با هم ندارد کشوری که خاک و رودخانه و جنگل هایش مستهلک شده و کمتر هوای پاک دارد کشوری که صدای نومیدی و نارضایتی شهروندانش شنیده نمی شود یا اگر شنیده می شود پاسخی نمی گیرد»

نگاه نویسنده به دلم نشست . در تکمیل آن پیشنهاد می کنم بیایید امسال امکانی فراهم شود مردم هم پیام نوروزی بدهند و بجای اینکه مردم بنشینند و با بی میلی پیام نوروزی مقامات را بشنوند این دفعه مقامات پای سفره هفت سین بنشینند و پیام مردم را بشنوند. نگویید شدنی نیست به راحتی هم شدنی است نمایندگانی از اقشار مختلف می توانند مطالبات و خواسته ها و ادارک خودشان را از روزگار شان بیان کنند بی پرده و بی تعارف و بدون لکنت زبون. بجای آرزوها و رویا و باید ها ؛ واقعیات و بودن ها گفته شود. امسال که نوروز و ماه رمضان هم تلافی پیدا کردند خوبه که یاد اوری کنیم همیشه شعبون یک بار هم رمضون.

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

دکمه بازگشت به بالا