یادداشت‌ها و مقالات شخصی

افول ارزش ریال ایران

افزایش ارزش دینار عراقی از ۴ به ۳۵۰۰ ریال ظرف ۲۰ سال

افول ارزش ریال ایران
افزایش ارزش دینار عراقی از ۴ به ۳۵۰۰ ریال ظرف ۲۰ سال

ما اقتصاد ایران را با امریکا و اروپا و آسیای جنوب شرقی مقایسه نمی کنیم با همین کشور دوست و همسایه عراق مقایسه می کنیم تا عمق فاجعه حکمرانی بهتر درک شود.

در خاطرات مرحوم هاشمی رفسنجانی در ۲۷ تیر ۱۳۷۹ نوشته شده حسین اشرفی اصفهانی امام جماعت مسجد تهران پارس که از سفر عراق برگشته گفته دینار عراقی که در گذشته ۲۲تومان بوده امروز ۴ ریال است و کسبه ترجیح می دهند پول ایرانی بگیرند.

نمونه دیگر در این خاطرات ارزش دارایی های دانشگاه آزاد است که در سال ۱۳۷۹ حدود ۲۴۰ میلیارد تومان و‌ گردش مالی دانشگاه اعم از هزینه ها و درامدها ۱۲۰ میلیارد تومان بوده….الان قیمت چند واحد آپارتمانی این مبلغ است.

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نه =

دکمه بازگشت به بالا