یادداشت‌ها و مقالات شخصی

واکنش ما به سخنان احمقانه چگونه باید باشد

وجود درد و رنج و مشکلات در جامعه امری طبیعی است .در یک سیستم نرمال مردم به امید حل مشکلات توسط عقلا و کاربلدها صبوری می کنند و در صورت امکان در حل مشکلات مشارکت می کنند اما انچیزی که باعث خشم و ناراحتی شهروندان می شود وجود مشکلات نیست بلکه اولا انکار مشکلات است ثانیا سپردن حل مشکلات به نابلدها و ناشی ها و ابلهان و احمقهاست. حکایت برخی اظهار نظرهای احمقانه که شبانه روز میشنویم از این جنس است و گرنه این مردم صبورترین و مظلوم ترین مردم جهان هستند اما از اینکه ابله فرض شوند به خشم می آیند. فردی که در قالب مسوول و روزنامه نگار و…در چشم مردم نگاه می کند و مشکلات و رنج و دردهای مردم را انکار می کند احمق نیست بلکه مردم را احمق فرض کرده و خود را کارگزار استحمار و فریب مردم می داند و نباید برای آگاه کردن او و امثال او تلاش کرد.
اگر نا امید و بی اعتماد کردن مردم مهم‌ترین تهدید آینده ایران است که هست این جماعت «مردم احمق پندار »اصلی ترین کارگزاران پروژه ناامید سازی مردم هستند نه منتقدان دلسوز و شجاع و آگاه. افسوس که امروز این گرگ های استحمار گر در لباس مدافع نظام و انقلاب با امکانات و پول و مصونیت و تشویق شبانه روز به انکار حقیقت و پمپاژ خشم و‌نارضایتی مشغول هستند و جاده صاف کن ادامه اشتباهات هستند.

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

دکمه بازگشت به بالا