یادداشت‌ها و مقالات شخصی

به یاد دکتر میرمحمدی که بر اثر کرونا درگذشت

‎چهاردهم‌بهمن ماه در جلسه ای دعوت بودم تا همراه تعدادی از اعضای مجمع وزیران جمهوری اسلامی ،دلایل مسکوت ماندن لایحه FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام را بشنویم . مرحوم سید محمد میر محمدی بعنوان عضو مجمع و یکی از شخصیتهای معتمد و متنفذ و در عین حال کمتر شناخته شده برای مردم در جلسه حضور یافت و به همراه دو کارشناس دبیرخانه مجمع گزارشی از جوانب مساله ارایه داد . تواضع ، دقت ، بی طرفی و جدیت را در او دیدم و متوجه شدم سیاست مداری پخته و جاافتاده و دلسوز است . انتقادهای من را نسبت به بلا تکلیفی لوایح مربوط به پولشویی با متانت شنید وقرار شد بعد از انتخابات مجلس جلسه مجددی داشته باشیم اما امروز صبح بعد از یک هفته ابتلا به ویروس منحوس کرونا و بستری شدن در بیمارستان مسیح دانشوری به دیار باقی شتافت .درست چند روز بعد از درگذشت والده ماجده اش و ان هم بر اثر کرونا .
‎پی نوشت:
‎بعد از جلسه در اسانسور ریاست جمهوری یادی کردم از دوست و‌همکار دیرینش مرحوم محمد هنردوست در حزب جمهوری اسلامی و فاتحه ای برای آن مرحوم فرستادیم غافل از اینکه امشب باید برای او هم فاتحه بفرستیم
‎#میرمحمدی #fatf #وزیر #لایحه

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا