یادداشت‌ها و مقالات شخصی

یک اتفاق و چند نکته اخلاقی

کریس راک‌ مجری مراسم اسکار کچل بودنِ زن ویل اسمیت بازیگر سینما رو مسخره کرد، ویل اسمیت هم اومد یکی خوابوند تو گوش کریس راک!

بعد هم داد زد اسم زن من رو تو دهن کثیفت نیار!

جادا پینکت، همسر ویل اسمیت، به علت بیماری آلوپسی موهاش ریخته. کریس راک با همین مساله شوخی می‌کنه..

 

تا اینجا روایت ماجراست اما مساله را ساده نگیریم کنش و واکنش ها در زندگی و ارتباطات اجتماعی بسیار مهم هستند و گاهی سمت و سوی ما را در زندگی تعیین می کنند و انسان خودساخته همه عمر در حال ارزیابی اعمال و عکس العمل های خود است .به نظر شما آیا کار مجری طنز درست بوده و او تا چه حد حق شوخی با دیگری را دارد مرز اخلاقی شوخی بویژه در فضای عمومی کجاست ؟ آیا واکنش اسمیت متناسب با شوخی مجری بود ؟ آیا آموزنده بود یا شنیع و عجولانه ؟ واکنش مجری بعد از مشتی که خورد چگونه بود؟ واکنش حضار چگونه بود ؟ اینها پرسشهایی است که هر انسانی که اخلاق و شخصیت و خودسازی برای او اهمیت دارد باید به این بهانه ها به آن بیندیشد . زیرا همه ما در اشکال گوناگون در این وضعیت ها قرار می گیریم ..

نظر شما چیست ؟

@andishkadeye_kherad

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا