ویدیو و فیلمیادداشت‌ها و مقالات شخصی

در تجلیل از سعدی بزرگ باید ایستاد

دو هفته است تدریس جریان شناسی فرهنگی و فکری و اجتماعی ایران را شروع کردم. دانشجویانم همگی برنامه ساز و تولید کنندگان محتوا در رسانه ها هستند…سالها قبل درس مشابهی به نام فرهنگ و تمدن ایران را درس می دادم .برای دقیق بودن بحثها از دوران پیش از اسلام و کتاب ایران باستان مرحوم پیرنیا اغاز کردم…و تلاش می کنم فراز و فرودهای تاریخ ایران را با محوریت تلاش ایرانیان برای حفظ هویت ملی خود در برابر هجمه های گوناگون بازشناسی کنم و در این میان نقش رجال بزرگ فکری و فرهنگی و اجتماعی و بزرگانی مانند ابن مقفع؛ رودکی؛ فردوسی؛ خواجه نصیر؛ سعدی ؛ خیام و حافظ و سهروردی و …بسی والاست که هر روز باید به احترام ایشان ایستاد و ادای احترام کرد و نباید از انس با اثار ایشان محروم شد .
در این ویدیو اعضای پارلمان کانادا چنین می کنند زیرا سعدی بزرگ واقعا شایسته بیشترین احترام هاست و آموختن از او بی انتهاست .
پی نوشت: در رادیو این افتخار را دارم که هر فرصتی فراهم شود درباره سعدی با اصحاب سخن و ارباب اندیشه گفتگو کنم. برای نمونه دو گفتگو با دکتر عبدالمحمود رضوانی بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا