اسلایدر / مهمترین مطالبدرس گفتارسخنرانی‌هایادداشت‌ها و مقالات شخصی

تفاوت جنبشهای اجتماعی از تظاهرات تا اشوب از منظر علم سیاست :رویدادهای اخیر ایران در کدام دسته جای می گیرد؟

در یک ماه اخیر که کشور شاهد مجموعه متنوعی از رخدادهای اعتراضی و مطالبه گرانه همراه با خشونت دوطرفه بوده و هر رسانه ای از منظر خودش این رخدادها را با نامی و لقبی خطاب قرار می دهد و از این نام گذاری هم اهداف خاصی دارند. رسانه های خارج نشین و به دنبال براندازی از خیزش نام می برند و رسانه های حاکمتی ابتدا می گغتند اغتشاش و جند روزی است می گویند اشوب . برای جلوگیری از اشوب ذهنی مخاطبان خوب است از منظر علم جامعه شناسی سیاسی به مساله نگاه کنیم .

در این جدول سعی شده مبتنی بر دانش علوم سیاسی تفاوت و تمایز انواع جنبش های اجتماعی بیان شود تا با دقت بیشتری در این خصوص داوری و تحولان و تغییرات ان درک شود.

New Microsoft PowerPoint Presentation

 

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا