یادداشت‌ها و مقالات شخصی

منتقدین اگاه و منصف در صف مقدم لشگر صالحین هستند

معصوم فرمودند : همانا امر به معروف و نهی از منکر، راه انبیای إلهی و شیوه صالحان است. وظیفه ی بزرگی است که به برکت آن سایر واجباتْ برپا، راه ها أمن، کسب و تجارتْ حلال، ظلم و تجاوزْ دفع، زمینْ آباد و همه ی کارها سامان می پذیرد( امام باقر وسایل الشیعه ج۱۶ ص ۱۱۹)

مگر رسول اکرم نفرمود الاعمال بالنیات از همین روی برای مومن چه افتخاری بالاتر از اینکه همه نقدها و نوشته ها و تحلیل های او هر چند تند و تیز و گزنده در ذیل گفتمان دعوت به نیکی و خوبی و راستی و پرهیز از بدی و دروغ و زشتی باشد.
مولای ما علی فرمود تمام کارهاى نیک و حتى جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهى از منکر چون آب دهان است در برابر دریاى پهناور ….(نهج البلاغه حکمت ۳۷۴)

خدای بزرگ شاهد است انچه می گوییم و می نویسیم جز برای کاستن از رنج انسانها و در نتیجه جلب رضای الهی نیست و همین خدای بزرگ حامی و پشتیبان همیشگی ما بوده و خواهد بود.
با افتخار و سربلند می گوییم طبق فرمایش مولا قلم زدن ما سخن گفتن ما و اندیشه ورزی ما از جهاد محاهدین فی سبیل الله والاتر و برتر است و مهم این است که خدا می بیند و انکار کور دلان مانند فوت کردن کور دلان بر صورت خورشید است.

بیان حقیقت و نقد انحراف و تقبیح فساد نیازمند ایمانی قوی به تکیه گاهی بزرگ و بی همتاست . انانکه فاقد این ایمان و تکیه گاه هستند درکی از ایمان ندارند و فقط قدرتهای حقیر دنیوی و مادی را می بینند و می فهمند و همین سست ایمانی و نبود توکل به خدای بزرگ و متعال منشا ترس و لرز و محافظه کاری و مصلحت اندیشی در انهاست.

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

دکمه بازگشت به بالا