کتاب‌ها و پژوهش‌هایادداشت‌ها و مقالات شخصی

کتابی بدون انتها

عادت کتابخوانی ما ایرانی ها اینگونه است که کتاب ما را به جایی برساند و نتیجه ای داشته باشد اما کتاب اعتقاد بدون تعصب با ترجمه دوست خوب و اندیشمندم محمود حبیبی اینگونه نیست و از این نظر از خواندن آن لذت بردم. این کتاب بیشتر شما را به فکر دعوت می کند . جان می دهد برای تدریس و مباحثه اصحاب خرد . این کتاب نگره ها و گزاره ها و‌حتی مثال های نابی دارد که در جامعه ما بسیار آشنا و راهگشا از منجلاب تعصب و دگماتیسم و عقیده پرستی و همچنین هرهری بودن و بی مبنا و بی ریشه بودن است .

نویسندگان در این کتاب با تبیین و رد دو نظریه بنیاد گرایی  و نسبی گرایی پست مدرنیستی رهیافت میانه روی در ساحت اندیشه و دین و سیاست و فرهنگ را پیش روی خواننده قرار داده اند تا از این طریق انسانی تر و آزادتر زیست کند  و پاسدار دو اصل اساسی یعنی آزادی و کرامت انسانی باشد. خواندن ان‌را اکیدا توصیه می کنم هر چند مانند قله نوردی مسیری سخت دارد و انتهایی دلچسب

https://t.me/andishkadeye_kherad

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا