یادداشت‌ها و مقالات شخصی

یک یادآوری برای رئیس دفتر حسن روحانی 

محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی مدعی شده علی شمخانی با احیای برجام مخالف بوده و رئیس جمهور شش بار قصد برکناری او را داشته اما توافق نشده است؟؟!!!

ای کاش ایشان از آقای روحانی بپرسد کدام مقام‌ عالی  در سال ۱۳۹۲ به رئیس جمهور منتخب انذار داد که دنبال گزینه دیگری غیر از شمخانی برای دبیری شورای عالی امنیت ملی باشد تا راحت تر کار کنند  اما ایشان نپذیرفت و حتی به روحانی تاکید شد بخاطر جایگاه شورای امنیت بعدا تغییر دبیر به آسانی نخواهد بود اما جناب روحانی بر انتخاب شمخانی تاکید داشت.

درخصوص برجام هم در سال ۱۳۹۲ بنده از نزدیک شاهد بودم که همه دبیرخانه از جمله دبیر برای به سرانجام رسیدن برجام تلاش می کردند و مخالفتی انجا وجود نداشت. مقامات بهتر است چه در قدرت و چه خارج از قدرت منافع  ملی واخلاق را بر منافع جناحی ارجح بدانند.

امیر دبیری مهر

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا