اسلایدر / مهمترین مطالب

انتشار کتاب “ملک سلطانی و نگین سلیمانی”

در آستانه سال نو کتاب ملک سلطانی و نگین سلیمانی  شامل پژوهش ها و جستارهایی درباره رسانه و سیاست و امنیت نوشته  امیر دبیری مهر از سوی انتشارات نقد فرهنگ منتشر شد .

در این کتاب که با رهیافت بین رشته ای علوم سیاسی ؛ علوم ارتباطات و مطالعات امنیتی ودفاعی تالیف شده است به موضوعاتی مانند : بازیگران نوین عرصه سیاست ؛ بازیگران غیر رسمی موثر بر امنیت ، رابطه رسانه و امنیت ملی ، رابطه رسانه ها و هویت ملی، تاثیر کنش رسانه ای بر روابط بین الملل ، تکنیک های عملیات روانی ، تاثیر شبکه های ماهواره ای بر امنیت روانی و هویت جامعه ایرانی و… به روش تحلیلی پرداخته شده است .

با توجه به اینکه مطالب این کتاب در ۱۰ سال اخیر و متناسب با نیازها و اقتضائات کشور و با رویکرد
پژوهشی تالیف شده و در این اثر بطور یکجا عرضه می شود مخاطب اصلی این کتاب همه علاقمندان و دست اندکاران حوزه های سیاسی و رسانه ای و امنیتی کشور بویژه پژوهشگران ، استادان و دانشجویان رشته های علوم سیاسی ، روابط بین الملل ، علوم ارتباطات و علوم دفاعی و امنیتی هستند .

گفتنی است کتاب ملک سلطانی و نگین سلیمانی اولین کتاب از سری تاملات اندیشکده خرد است و کتابهای دوم و سوم نویسنده تحت عناوین (( فرزانگی و جهان داری )) : درنگی درباره فرهنگ ، توسعه و روابط بین الملل و (( خردمندی و پارسایی)) : تاملاتی درباره پیوندهای دین و سیاست و جامعه به زودی از سوی انتشارات نقد فرهنگ به بازار نشر عرضه خواهد شد.

این کتاب ” ملک سلطانی و نگین سلیمانی”  دومین اثر  امیر دبیری مهر است که بعد از کتاب مولفه های فرهنگی گفتمان مقاومت که از سوی پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات در سال ۱۳۹۱ منتشر شد، به بازار نشر ارایه می شود.

امیر دبیری مهر (۱۳۵۶) نویسنده و پژوهشگر دانش اموخته علوم سیاسی با گرایش جامعه شناسی سیاسی در مقطع دکتری تخصصی (۱۳۸۹) است که از سال ۱۳۷۵ به نویسندگی و تحقیق در حوزه های فرهنگی و سیاسی اشتغال دارد . برخی از نوشته ها و  دیدگاههای او در وبسایت اندیشکده خرد (www.dabirimehr.r) منتشر شده است .

گفتنی است عرضه عمومی این کتاب از سوی انتشارات نقد فرهنگ با قیمت پشت جلد ۲۰ هزارتومان  بعد از تعطیلات نوروزی خواهد بود اما علاقمندان به دریافت زودتر کتاب برای هماهنگی می توانند به شماره ۰۹۲۰۱۰۵۲۱۸۳ پیامک دهند   یا با شماره ۰۲۱۷۶۲۷۶۷۴۸ تماس بگیرند .در صورت درخواست برای بیش از ۵ نسخه تخفیف ۲۰ درصدی برای متقاضی اعمال خواهد شد.

 

 

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا