اسلایدر / مهمترین مطالب

چرا توفیق شرکت در نماز عید فطر را از دست داده ام

نماز عید فطر نمازی استبسیار با شور ‌و حال و اوج آنقنوتهایی است که با رقت قلب و اشک چشمان مومنین به احوال شیرینی تبدیل می شود که فقط باید آن را تجربه کرد.

سالهای سال در این نمازشرکت می کردم و از این آیین مذهبی و اجتماعی فیض می بردم .

در فرازی از قنوت نماز می خوانیم و از خدا می خواهیم

که ما را داخل کنددر هر خیری که

محمد و آل محمد را در آن داخل کرده و برون آورد از هر بدی و شری کهمحمد و ال محمد را از آن خارج کرده

خرسندم که پس از سالها این فراز از دعایم مستجاب شد واز سال ۱۳۹۸ به بعد کهشاهد ظلم و بی عدالتی و ستم از جانب برخی از صاحبان قدرت و سکوت و مصالحه برخی دیگرو بهره برداری غیر منصفانه از دین و اعتقادات مردم برای لاپوشانی کردن ناکارآمدی ها بودمو‌هیچ کس به فریاد وا اسلاما و وا وطناتوجه نکرد،با لبیک به فرمان الهی و برای رضای او در این نماز شرکت نکردم تا با این طایفه در یک صف قرار نگیرم و از تجربه شیرین این نماز با شکوه بخاطر ارزشی والاتر که همان عدالت طلبی و تبرا از ظلم استمحروم شدم.

معتقدم محمدی و علوی و‌حسینی و‌مهدوی زیستن در رعایت همین دقایق و ظرایف است و امیدوارم اگر خطامی اندیشم خداوند من را به راه مستقیم هدایت کند.

به امید روزی که در سایه عدالت و محبت و معنویتامکان مشارکت همه اقشار در نماز عید فطر و دیگر آیین های دینی فراهم شود.

الحمدلله الذی علی ما هدانا

والسلام علی مناتبع الهدی

 

https://t.me/andishkadeye_kherad

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا