یادداشت‌ها و مقالات شخصی

درباره دوم خرداد و خاتمی

امسال  سالگرد حماسه تاریخی دوم خرداد مصادف شد با حادثه بالگرد ورزقان و فرصت سخن گفتن در این باره فراهم نشد. این ویدیو قابل توجه نسلی جوانی است که نبودند عصر خاتمی را درک کنند و‌علت علاقه و ‌‌امید ما دانشجویان  دهه هفتاد به او و اندیشه ها و صداقت ‌و شخصیت او را بدانند. چه تهمت‌ها که شنیدیم و چه فشارها که تقبل نکردیم اما نان و آب خاتمیسم در سفره فرصت طلب های دوم خردادی رفت . رییس جمهوری  که ادعایی در اقتصاد نداشت اما درخشان ترین عملکرد اقتصادی را در دوران پس از انقلاب به گواهی بانک مرکزی و نهادهایی بین المللی داشت .سالهاست چنین سخنانی  از زبان هیچ رییس دولتی شنیده نشد و هیچ رییس دولتی اینقدر صادق و  روشن نبود.

نقدهای من به خاتمی بویژه در از دست دادن  فرصتها برای توسعه ایران محفوظ است. فرصتی که تندروهای طرفدار  و‌مخالف او از ملت ایران گرفتند

 

دکتر امیر دبیری‌مهر

امیر دبیری مهر متولد 1356 در تهران، دانش اموخته علوم سیاسی در مقطع دکتری است و از سال 1374 تا کنون در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و رسانه‌ای به پژوهش و تدریس مشغول است. وی تا کنون پژوهش‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها و گفتگوهای مطبوعاتی و رادیویی - تلویزیونی متعددی انجام داده است که دسترسی به برخی از آنها از طریق درگاه اینترنتی اندیشکده خرد میسر شده است. ریاست انجمن اندیشه و قلم از جمله مسئولیت‌هایی است که این عضو پیوسته انجمن علوم سیاسی ایران هم اینک عهده‌دار آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا